• Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...

• Bardzo serdecznie gratulujemy naszym siódmoklasistom, że znaleźli w sobie odwagę i motywację do pracy, przezwyciężyli tremę i własne uprzedzenia, poradzili sobie z wieloma różnymi emocjami i 7.11.23 zadebiutowali na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, wystawiając II cz. Dziadów Adama Mickiewicza. Nasi aktorzy wypadli wspaniale, co potwierdzili przybyli na premierę ich rodzice, bliscy, przyjaciele, a także nauczyciele, pracownicy szkoły i inni zaproszeni goście.
          • Miejskie obchody Święta Niepodległości

• Jesteśmy dumni z uczniów klasy siódmej, którzy wraz z panem dyrektorem reprezentowali szkołę podczas miejskich obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Po uroczystej Mszy Św., wraz z wszystkimi delegacjami, przemaszerowali pod obelisk Żołnierza Polskiego, pod którym złożyli kwiaty, oddając hołd tym, którzy walczyli, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za patriotyczną postawę.

• 11 LISTOPADA

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę wolności.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy czwartej.

• Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie

• W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 1-6 uczestniczą w projekcie zdrowotnym " Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie" .Organizatorem projektu jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św .Ludwika w Krakowie. Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa

Małopolskiego - Witold Kozłowski. Celem projektu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci oraz rodziców.

Dbałość o zdrowie uczniów to jedno z priorytetowych zadań współczesnej szkoły dążącej do pełnego i wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu i właściwym odżywianiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjając e zachowaniu zdrowia możemy propagować zdrowy styl życia i pracy, a tym samym poprawić kondycję zdrowotną

społeczeństwa. Ukierunkowanie prozdrowotnych działań edukacyjnych w stronę rozwoju aktywności uczniów, a także dostarczenie im wiedzy na temat zdrowego odżywiania jest najlepszą inwestycją w dorosłe życie młodych ludzi. To również wspaniała wizytówka działań szkoły w zakresie promocji zdrowia.

• Niezwykli goście w szkole

• W niedzielny poranek 29 października do szkoły przybyli nasi rodzice i nauczyciele, by pod okiem pani Kasi i pani Malwiny – edukatorek z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wziąć udział w warsztatach „Nauka dla Ciebie w domu” organizowanych pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pogłębiły one wiedzę uczestników na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania, zwróciły uwagę wychowawców na pozytywny aspekt nauki przez zabawę oraz promują aktywizujące i angażujące metody uczenia. Zajęcia pozwoliły dorosłym zobaczyć świat z perspektywy dziecka, a otrzymane zestawy są zachętą do wspólnego eksperymentowania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas, dystans do siebie i świetną zabawę.

J. Nowak

szkolny koordynator projektu

• Maraton Filmowy

• W nocy z  27/28 października uczniowie kl. 6 wzięli udział w Nocnym Maratonie Filmowym. Tę noc uczniowie spędzili w szkole oglądając niemalże do samego rana filmy. Maraton był okazją nie tylko do „nieprzespanej nocy”. Był to doskonały moment na przeżycie kilku godzin w niepowtarzalnym klimacie. Wspólne spędzenie czasu przy grach, filmach i pizzy, stało się okazją do integracji zespołu klasowego i tworzenia niezapomnianych wspomnień.W nocy z dnia 27/28 października uczniowie kl. 6 wzięli udział w Nocnym Maratonie Filmowym. Tę noc uczniowie spędzili w szkole oglądając niemalże do samego rana filmy. Maraton był okazją nie tylko do „nieprzespanej nocy”. Był to doskonały moment na przeżycie kilku godzin w niepowtarzalnym klimacie. Wspólne spędzenie czasu przy grach, filmach i pizzy, stało się okazją do integracji zespołu klasowego i tworzenia niezapomnianych wspomnień.