• Cała Polska czyta dzieciom

• „Książka jest jak ogród” to hasło XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który w dniach 1 – 6 czerwca 2023 r. odbywał się w naszej szkole.

Już pierwszego dnia akcji ósmoklasiści odwiedzili przedszkolaków i przeczytali im wiersze Jana Brzechwy, a następnego dnia zaprezentowali je swoim młodszym kolegom. Wszyscy obejrzeli również inscenizację pt. „Śpiąca królewna” w wykonaniu uczniów klas IV – VIII. Do wspólnej zabawy przyłączyli się też nauczyciele. I tak pan Krzysztof Kańczuga - dyrektor szkoły, przeczytał uczniom fragmenty książek Grzegorza Kasdepki oraz Małgorzaty Strękowskiej – Zaręby.

Z kolei „Na straganie” spotkali się nauczyciele i zaprezentowali inscenizację tego wiersza, co było niespodzianką i wzbudziło rozbawienie zgromadzonej publiczności. W końcu nie zawsze można zobaczyć swoich nauczycieli w roli kalarepy, pietruszki, selera czy fasoli.

Do współpracy zaprosiliśmy również Miejską Bibliotekę Publiczną w Bukownie i dlatego odwiedziły nas panie: Marta Wilk i Katarzyna Jabłońska, które przeczytały najmłodszym uczniom historię sympatycznego zielonego wędrowca. Na koniec spotkania była oczywiście zabawa, która sprawiła naszym najmłodszym wiele radości.

Zakończeniem tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom było wspólne kolorowanie podwodnego ogrodu. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

• Zegary - warsztaty kreatywne

• W dniu 31 maja uczniowie z klas I,II i III uczestniczyli w warsztatach kreatywnych. Dzieci wykonywały zegary - zdobiły według własnego pomysłu wykorzystując różnorodne techniki i materiały plastyczne oraz własną inwencję. Warsztaty były okazją do innej niż na lekcjach aktywności plastycznej. Taka twórczość pozwala eksperymentować, rozwijać kreatywność, wyobraźnię, koncentrację, a także uczy współpracy w grupie.

• Zajęcia warsztatowe w klasie 5

• W dniu dzisiejszym w klasie V odbyły się zajęcia warsztatowe dotyczące zjawiska przemocy, prowadzone przez Panią Beatę Kurek oraz Panią Aldonę Piątek - pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bukownie. Dziękujemy za interesujące zajęcia.