• Konkurs wiedzy o piłce nożnej „Poznaj Polskę na sportowo”

• Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej - „Poznaj Polskę na sportowo”. Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku od 6 do 19 lat. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.

Konkurs składa się z trzech etapów:

Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. – aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stronie www.laczynaspilka.pl/quiz wybierając właściwą kategorię wiekową. Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem do formularza rejestracyjnego. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzców zaprosimy do finałów wojewódzkich!

Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział zwycięzcy etapu I. Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenie do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada 2022 r. oraz udział w wielkim finale konkursu.

Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.

Szczegóły dotyczące zasad konkursu znajdują się w Regulaminie Konkursu. Pomocne w udzieleniu prawidłowych odpowiedzi będą przygotowane materiały historyczne opublikowane w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego

• Razem możemy więcej

• Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariusza prowadzą w naszej szkole sprzedaż kalendarzyków - cegiełek w ramach akcji charytatywnej Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty".

Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Razem możemy więcej!

• „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

• Innowacja pedagogiczna

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

międzynarodowy projekt edukacyjny

wspierający rozwój czytelnictwa

w roku szkolnym 2022/2023

edycja IV

„Podróżowanie przez czytanie”

Imię i nazwisko autora projektu

Honorata Szanecka

Imię i nazwisko nauczycieli prowadzących innowację

Dorota Wincenciak

Renata Dukat

Lidia Mańka

Innowacja przeprowadzona zostanie na następujących zasadach:

Rodzaj innowacji: programowo - metodyczna

Program innowacyjny przeprowadzony zostanie w klasach I,II oraz III Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie.

Innowacja pedagogiczna realizowana będzie od 3 października 2022r.              do 31 maja 2023r.

Materiały do prowadzenia zajęć pochodzić będą z zasobów własnych szkoły.

Innowacja opiera się na niestandardowym sposobie pracy z lekturą. Poprzez atrakcyjne zadania projektowe, uczniowie włączą się w wiele innowacyjnych działań z tekstem. Czwarta edycja projektu, zaprojektowana na rok szkoły 2022/2023, polega na skorelowaniu czytania danej lektury ze zgłębianiem wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, o których będzie mowa w czytanym tekście, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Ponadto uczniowie nauczą się pakowania bagażu podróżnego, postępowania w przypadku zgubienia się, a także pisania i wysyłania pocztówek lub listów.

Praca z książką stanie się przyczynkiem do realizacji wielu kreatywnych zadań oraz akcji czytelniczych, wybranych przez uczniów, spośród propozycji zamieszczonych w Regulaminie projektu.

1. Opis zasadności wprowadzenia innowacji

Słowo „lektura” jest postrzegane przez dzieci jako przykry obowiązek. Aby zmienić nastawienie uczniów, od 1 października 2022r. wprowadzamy do swoich klas projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do zgłębiania wiedzy na temat wybranych krajów poprzez czytanie książek.

Ponadto projekt zakłada kreatywną pracę z lekturą, skoncentrowaną na nauczaniu poprzez zabawę i aktywne działanie.

1. Cele innowacji

Cele ogólne:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
            • rozwijanie aktywności czytelniczej,
            • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
            • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
            • pogłębianie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji,
            • integracja zespołu klasowego,
            • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ od 03.10.2022r. do 31.12.2022r.

PODRÓŻE PO POLSCE

II MODUŁ od 01.01.2023r. do 31.03.2023r.

PODRÓŻE PO EUROPIE

III MODUŁ od 01.04.2023r. do 31.05.2023r.

PODRÓŻE PO ŚWIECIE