• Wycieczka do Bębła

• 17 grudnia uczniowie z klas młodszych odwiedzili firmę ARMAR, która nieprzerwanie od 2003 roku zajmuje się produkcją szklanych ozdób. Wzięli tam udział w warsztatach, podczas których każde dziecko mogło samodzielnie pomalować bombkę choinkową. Z pewnością będzie ona niezwykłą dekoracją własnej choinki lub miłą pamiątką dla bliskiej osoby. Dużą atrakcją było również zwiedzanie zakładu, omówienie i prezentacja etapów produkcji oraz obejrzenie filmu pokazującego etapy powstawania szklanych ozdób. Spotkanie zakończone zostało wizytą w sklepie firmowym.

Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Afrykanistycznego w Olkuszu - jednego z największych w Polsce muzeów prezentujących sztukę i kulturę Czarnego Lądu. Przedmioty zgromadzone w salach olkuskiego muzeum przybliżają zwiedzającym życie codzienne, kulturę, tradycje i wierzenia plemion Afryki Zachodniej i Środkowej.

Z dużym zaciekawieniem dzieci obejrzały znajdujące się tu zarówno instrumenty muzyczne, maski, rzeźby oraz zbiory malarstwa Czarnej Afryki.