• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków.

• 5 listopada na „słodziakowej” polanie, w którą zamieniła się sala lekcyjna,  spotkali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły oraz zaproszone na ten dzień przedszkolaki. Gospodarzami imprezy byli uczniowie z klasy II, którzy zebrali się pod dębem - magicznym drzewem Słodziaków, aby przeczytać z podziałem na role ostatni rozdział z najnowszej książki „Gang Słodziaków – przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany”. Dodatkową atrakcją tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego tematycznie związanego z rozdziałem „Drzewa” i wręczenie nagród. Wszyscy uczniowie otrzymali też albumy do zbierania naklejek, które mają zachęcać do codziennego czytania. Zachwyt budziły nie tylko piękne stroje  naszych małych aktorów, lecz również ich magiczne drzewo, które drugoklasiści – na wzór Słodziaków „zasadzili i hodowali” ponad miesiąc, sprawiając, że z dnia na dzień rosło i piękniało coraz bardziej.  Teraz jest ozdobą klasy i swym wyglądem przypomina o konieczności segregowania śmieci.