• Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. WŁ. ST. REYMONTA

W BUKOWNIE

1. PODSTAWA PRAWNA

Art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
          (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późniejszymi zmianami).

1. UPRAWNIENIA DO KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI

1. Ze stołówki szkolnej mogą korzystać uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Wł. St. Reymonta w Bukownie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
          2. Ze stołówki korzystają uczniowie wnoszący opłaty indywidualnie lub których dożywianie finansuje: MOPS lub sponsorzy.

1. ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

1. Stołówka szkolna zapewnia posiłki przygotowane w formie:

- ½ drugiego śniadania,

- drugiego śniadania,

- obiadu.

1. Ceny posiłków ustala dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.
          1. Cena jednego posiłku dla uczniów obejmuje koszt produktów zużytych do przygotowania posiłku – koszt wsadu do kotła.
          2. Nauczyciele i pracownicy ponoszą odpłatność stanowiącą całkowity koszt zakupu produktów zużywanych do przygotowania posiłków oraz koszt utrzymania i funkcjonowania kuchni w przeliczeniu na jeden posiłek.

1. OPŁATY

1. Odpłatność za posiłki za dany miesiąc uiszczana jest gotówką w kasie szkoły lub przelewem na konto (numer konta dostępny jest w sekretariacie oraz na stronie internetowej szkoły),  od 5-go do 25-go każdego miesiąca z góry. Za nieterminową zapłatę należności Szkoła naliczy ustawowe odsetki począwszy od 1-go dnia miesiąca następującego po trzymiesięcznym zaleganiu z płatnościami. Brak wpłaty za posiłki jest podstawą do skreślenia z listy korzystających
            ze stołówki.
          2. W przypadku nieuregulowania opłaty do 25-go każdego miesiąca, uczniowie zalegający z opłatami, otrzymują upomnienia. Nieterminowość zgłaszana jest rodzicom.
          3. Opłaty za posiłki uczniów objętych pomocą MOPS regulowane będą zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bukownie a Szkołą Podstawową nr  2 im. Wł. St. Reymonta w Bukownie.

1. ZWROTY ZA POSIŁKI

1. W przypadku niekorzystania z posiłków z powodu nieobecności osoby korzystającej z posiłków należy powiadomić sekretariat szkoły lub intendenta. Odpisy dokonywane będą jeżeli zgłoszenie nastąpi do godziny 8:00, w przeciwnym wypadku odpis nastąpi od dnia następnego po dniu zgłoszenia. Koszt niewykorzystanych posiłków odliczony będzie przy opłacie za następny miesiąc. Listy odpisów będą co miesiąc udostępnione u intendenta.
          2. W przypadku planowanej nieobecności w szkole (np. wycieczki), należy zgłosić ten fakt przynajmniej jeden dzień wcześniej.

1. ZMIANY W DOŻYWIANIU

Wszelkie zmiany w ilości spożywanych posiłków przyjmowane są przez intendenta najpóźniej na 2 dni robocze poprzedzające kolejny miesiąc dożywiania.

1. WYDAWANIE POSIŁKÓW

1. Posiłki wydawane są od godz. 8:45 do godz. 12:35 (śniadania: 8:45-9:50, obiady: 11:25-12:35).
          2. W stołówce wywieszony jest jadłospis na dany tydzień zatwierdzony przez dyrektora, kucharkę oraz intendenta.
          3. Jadłospis na dany dzień może ulec zmianie w sytuacji niezależnej od stołówki szkolnej związanej z dostępnością produktów.
          4. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i kalkulacją kosztów.

1. ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE

1. Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowanych przez kucharkę szkolną dla uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. St. Reymonta w Bukownie.
          2. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
          3. Po spożyciu posiłku brudne naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.
          4. Z posiłków można korzystać wyłącznie w stołówce (szkoła nie prowadzi sprzedaży na wynos).
          5. Nad bezpieczeństwem uczniów przebywających w czasie spożywania posiłków w stołówce czuwa nauczyciel dyżurny zgodnie z grafikiem dyżurów.
          6. Osoby korzystający ze stołówki zobowiązane są do pozostawienia kurtek w szatni, tornistrów przed stołówką.

1. O WSZYSTKICH SPRAWACH ZWIĄZANYCH Z ORGANIZACJĄ PRACY STOŁÓWKI DECYDUJE DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. WŁ. ST. REYMONTA W BUKOWNIE

Powyższy regulamin wchodzi w życie z dniem 01.04.2023r.

Zarządzenie nr 3/2023 dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. St. Reymonta w Bukownie z dnia 20.03.2023r.

W sprawie: stawki żywieniowej za drugie śniadanie oraz obiad dla uczniów SP nr 2 w Bukownie

Zarzadzenie_dyrektora_nr_2_2022.pdf