• "Bukowno w słowach i obrazach"

• Regulamin Regionalnego Konkursu Literacko - Plastycznego.odt

Nasza szkoła we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury ogłosiła Regionalny Konkurs Plastyczno – Literacki Bukowno w słowach i obrazach pod honorowym patronatem Burmistrza Bukowna - pana Mirosława Gajdziszewskiego. Celem tego konkursu było m.in. rozwijanie u uczniów wyobraźni i twórczego myślenia, a także zapoznanie ich z dorobkiem artystycznym mieszkańców Bukowna. Dlatego właśnie warunkiem udziału w konkursie była plastyczna lub literacka interpretacjajednego z wierszy mieszkającej w Bukownie poetki - pani Urszuli Kalecińskiej – Kucik.

Z tym niełatwym zadaniem zmierzyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Dąbrowie Górniczej, Szkoły Podstawowej nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu, Szkoły Podstawowej im. płk. Fr. Nullo w Krzykawie, Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Podlipiu, a także Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie, którzy wykazali się niezwykłą dojrzałością, pomysłowością i wrażliwością.

W kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymali:
          Zuzanna Gołąb ze Szkoły Podstawowej w Krzykawie
          Alicja Goc i Mateusz Liszka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie
          Nadia Staśko ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu
          Nadia Staśko ze Szkoły Podstawowej w Krzykawie

III miejsce Magdalena Wojna ze Szkoły Podstawowej w Podlipiu

II miejsce Stanisław Prychodko uczeń Szkoły Podstawowej w Krzykawie

I miejsce Anna Sosnowska uczennica Szkoły Podstawowej w Krzykawie

W kategorii literackiejzostały przyznane trzy równorzędne nagrody za najtrafniejsze interpretacje wierszy:
          - do wiersza W nocnej koszuli miasteczko – otrzymała – Małgorzata Majta ze Szkoły Podstawowej w Krzykawie,
          - do wiersza Moja retrospektywa  - Nikola Zbieg ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie,
          - do wiersza Paradoks – Amelia Sudoł ze Szkoły Podstawowej w Krzykawie.

Autorka wierszy postanowiła przyznać także równorzędne wyróżnienia.
          Otrzymali je uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzykawie:Adam Kosno, Aleksandra Nowak, Klaudia Kucharek, Jakub Fulbiszewski, Jakub Dziura, a także najmłodsza uczestniczka konkursu Martyna Pichlak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok.