• Wieczór andrzejkowy

• Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie ?

29 listopada w naszej szkole odbył się bardzo nietypowy wieczór andrzejkowy, na który została zaproszona cała społeczność naszej szkoły oraz rodzice najmłodszych gimnazjalistów, składających w tym dniu  uroczyste ślubowanie.
          Tuż przy wejściu zaproszonych gości witał wróżbita, czyli Bartek Kulanty z zestawem przepowiedni na przyszłość. Po chwili, wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na przedstawienie pt.: „Szkolne dziady”, podczas którego swoje talenty prezentowali uczniowie klasy pierwszej gimnazjum. W rolę guślarzy wcielili się: Weronika Kosmala, Dawid Rajski i Mariusz Piasta. W atmosferze tajemniczości i grozy, a czasem w bardzo zabawnych okolicznościach, przywoływali oni kolejno różne zjawy, które dręczą zarówno uczniów jak i nauczycieli. I tak na scenie pojawili się: szkolni lenie (Ania Tracz i Kuba Sikora),  zmora polonistki i prześladowana przez nią uczennica (Natalia Skubis i Justyna Paulewicz), Mateusz Filus jako szkolny podrywacz i uczeń gnębiony przez zmory fizyki i chemii (Ada Ostrowska i Bartek Mantyka), zmora matematyki (Marcin Mazur) i jej dzielny obrońca (Ola Mrukowicz), a także zmora języków obcych i dręczona przez nią Marta Mazur. Odwiedziły nas również szkolne modnisie (Paulina Kasprzyk, Magda Skupień, Kornelia Wilk), niegrzeczny uczeń (Filip Grybski) i wagarowicz (Mateusz Kozioł). Nie był to jednak koniec wrażeń, ponieważ uczniowie klasy drugiej postanowili osobiście sprawdzić gotowość swoich młodszych kolegów do bycia gimnazjalistami. W tym celu zaprosili ich do galijskiej wioski, w której powitał ich sam wódz Kamiliks (niezapomniana kreacja Kamila Walaszczyka) wwieziony, ku radości wszystkich, na taczce!
          Pierwsza konkurencja nosiła nazwę „Jaki to fałsz?” i sprawdzała umiejętności wokalne pierwszoklasistów, którym melodię prezentował Kakofoniks (Patrycja Drynda), następnie uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do dyskoteki w galijskim salonie fryzjerskim.
          Z kolei trzem chłopcom przypadło w udziale uczestniczenie w randce w ciemno, gdyż ogłoszono casting na żonę dla  Obeliksa (Maciej Krzykawski), któremu doradzał jego wierny przyjaciel Asteriks (Paweł Durda). Nagrodą specjalną był wspólny taniec zwycięskiego kandydata o imieniu Matea. Największym poświęceniem wykazał się sam Obeliks, któremu w trakcie szaleństw w rytm piosenki Gangam style, po prostu spadły spodnie. Nie zrażony tym dzielny wojownik kontynuował swoje pląsy, za co został nagrodzony ogromnymi brawami. Galów odwiedził również ich odwieczny wróg - Juliusz Cezar (Kacper Nowak) , który zajął się nauką grzeczności i osobiście sprawdził przydatność bojową kandydatów na gimnazjalistów. Na scenie pojawili się także wierny pies Asteriksa – Idefiks (Natalia Makowska), który pomagał w konkurencji rzucania menhirem do celu. Oczywiście niezawodny Panoramiks ( Victoria Głębocka) wspomógł młodszych kolegów odpowiednim eliksirem. Wiele radości sprawiło wszystkim  polowanie na dzika (Konrad Mitka), którego na zakończenie imprezy podano na słodko ( wjechał na salę nadziewany lizakami). Warto wspomnieć, że uczniowie, którzy nie zasłużyli na uznanie wodza, byli odsyłani do kuchni, gdzie szlifowali umiejętność obierania ziemniaków. Nadeszła wreszcie chwila, w której przemówił sam wódz Kamiliks:

Kochani pierwszoklasiści, udowodniliście dzisiaj, że posiadacie liczne talenty.Potraficie pięknie fałszować, tańczyć, rzucać do celu i dobrze gotować. Fryzury dyskotekowe nie są wam obce, na dzika polujecie niczym na łagodną owcę. A zatem w gronie gimnazjalistów was witamy i do ślubowania zapraszamy.

Po  ślubowaniu pani dyrektor uroczyście pasowała pierwszoklasistów na gimnazjalistów oraz wręczyła  im słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.

Kolejnym punktem programu były wróżby andrzejkowe przygotowane przez wróżki z klasy czwartej i szóstej. W tajemniczej atmosferze, w blasku świec,  można było, z przymrużeniem oka, poznać swoją przyszłość.Ostatnią atrakcją tego wieczoru była dyskoteka, podczas której królowały przeboje ze ślubowania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim,  którzy nam ten zaszczyt uczynili i na imprezę tę przybyli.

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć w "Albumie fotograficznym".