• Zielona szkoła 2014

• W dniach od 30.05.2014r. do 13.06. 2014r. klasa III SP była w Mrzeżynie na „Zielonej Szkole”. Opiekę wychowawczą nad dziećmi sprawowały panie: Grażyna Sztyler i Katarzyna Kabza. Nad zdrowiem uczestników kolonii czuwała pielęgniarka, pani Teresa Pancewicz.

Podczas dwutygodniowego pobytu nad morzem dzieci zwiedziły piękne okolice Mrzeżyna oraz brały udział w dwóch całodniowych wycieczkach: do Kołobrzegu i Wolińskiego Parku Narodowego. Podczas pierwszej wycieczki brały udział w „Zabawie Pirackiej”, która odbyła się w Latarni Morskiej, gdzie wykonując rozmaite konkurencje i rywalizując z uczniami ze szkoły z Sosnowca, zdobyły kilka dyplomów. Zabawę prowadził prawdziwy Pirat, przy akompaniamencie piosenek szanty. Dzieci płynęły także statkiem „Monika”. W czasie rejsu miały możliwość rozmowy z kapitanem statku, niektóre zrobiły sobie nawet zdjęcia z kapitanem. Dodatkowo koloniści zwiedzili miasto, kołobrzeską Katedrę i zobaczyły pomnik zaślubin Polski z morzem. Druga wycieczka była również bardzo emocjonująca. Dzieci zwiedziły  Muzeum Przyrodnicze i piękne okolice Jeziora Turkusowego. W Międzyzdrojach spacerowały Aleją Gwiazd i przeszły po słynnym molo.

Dodatkowo dzieci zwiedziły Muzeum Fort w Rogowie, miejscowości oddalonej od Mrzeżyna o 2,5 km. W muzeum usłyszały historię powstania fortu, obejrzały pojazdy i samoloty wojskowe.

Koloniści mieli także okazję przejażdżki Ciuchcią, która obwiozła ich po całym Mrzeżynie, przez port i okolice, a podczas przejażdżki wysłuchali opowieści o historii Mrzeżyna i  Wybrzeża. Na zakończenie przy akompaniamencie  muzyki z głośników ciuchci koloniści z Bukowna zaśpiewali piosenkę „Jedzie pociąg z daleka” , czym zaskoczyli bardzo pana Maszynistę i napotkanych przechodniów.

Najwięcej czasu podczas pobytu na wypoczynku dzieci spędzały na plaży, gdzie w zależności od pogody, spacerowały brzegiem morza lub urządzały ciekawe zabawy. Chłopcy rozgrywali mecze piłki nożnej, dziewczynki zbierały muszelki i tworzyły z nich różne kompozycje na piasku. Często cala grupa , wraz z paniami urządzała turnieje plażowej piłki siatkowej, dużą popularnością cieszyła się także gra w „dwa ognie”. Najbardziej jednak koloniści upodobali sobie kopanie w piasku i kąpiele w morzu ( w granicach rozsądku , kilkuminutowe). Wspaniałą zabawą okazał się konkurs na najpiękniejszą rzeźbę z piasku,  podczas którego dzieci mogły wykazać się pomysłowością i ogromnym talentem.

Ponadto ulubionym zajęciem kolonistów były także zabawy na placu zabaw, a w czasie deszczowej pogody gra w ping ponga i zabawy ruchowe na sali zabaw. Każdego dnia urządzane były długie spacery, podczas których  koloniści zwiedzali Mrzeżyno i dokonywali upragnionych zakupów.

Wieczory dzieci spędzały na dyskotekach lub przy ogniskach, gdzie z ogromnym zapałem piekły kiełbaski.

W czasie pobytu na kolonii każdego dnia sprawdzana była przez panią pielęgniarkę czystość w pokojach, dzieci otrzymywały punkty za posprzątanie swojego pokoju. Konkurs cieszył się dużą popularnością, widać było zaangażowanie ze strony dzieci.

Podczas pobytu na kolonii dzieci cieszyły się dobrym zdrowiem, żadne dziecko nie wymagało wizyty lekarza ani poddawania kosztownemu leczeniu.

Na zakończenie kolonii każde dziecko dostało kubek z napisem Mrzeżyno i pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy poszczególnych konkursów również ciekawe nagrody.