• Turniej Rodzinny „MAMA, TATA i JA”

• Imprezy sportowe na uroczyste otwarcie wielofunkcyjnych boisk sportowych

w dniu 04.10.2013 r.

Turniej rodzinny będzie rozgrywany z podziałem na klasy szkoły podstawowej i gimnazjum:

• uczniowie klas 1-3 Szkoła Podstawowa wraz z rodzicami/opiekunami
          • uczniowie klas 4-6 Szkoła Podstawowa wraz z rodzicami/opiekunami
          • uczniowie klas I-III Gimnazjum wraz z rodzicami/opiekunami
          • obowiązuje strój i obuwie sportowe
          • rozpoczęcie Turnieju o godzinie 1200

Konkurencje sportowe dla zaproszonych gości:

• konkurs rzutów do kosza
          • konkurs odbić piłki siatkowej
          • konkurs rzutów karnych w piłce ręcznej
          • konkurs rzutów karnych w piłce nożnej
          • konkurs rzutów do celu
          • konkurs strzałów na bramkę w unihoku

Zawody sportowe o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Bukownie:

• Piłka nożna – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum (chłopcy)
          • Piłka ręczna – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum (dziewczęta)

Konkurencje sportowe:

• konkurencja  „Stonoga„

Na  sygnał  cała  rodzina  biegnie  slalomem  pomiędzy  pachołkami  trzymając  laskę  gimnastyczną, obiega  stojak  na  półmetku  i  wraca  slalomem  do  linii  startu.

• konkurencja  „Jazda  na  wózku„

Dziecko  wykonuje  siad  klęczny  na  wózku. Rodzice  chwytają  dziecko  za  ręce, ciągną  do  półmetka  i  w  ten  sam  sposób  wracają  na  linię  startu.

• konkurencja  „Rzuty  woreczkami  do  ruchomego  kosza„

Jeden  z  zawodników  stojąc  na  materacu  trzyma  plastikowy  kosz , do  którego  chwyta  woreczki  rzucane  kolejno  przez  pozostałych  członków  rodziny . Każdy  zawodnik  wykonuje  po  3  rzuty  z  odległości  6  metrów. Materac  ułożony  jest  bokiem  dłuższym  od  strony  zawodników  rzucających. W  przypadku  zejścia  z  materaca  zawodnika  łapiącego  woreczki , rzut  uważa  się  za  niecelny. O  ilości  zdobytych  punktów  decyduje  ilość  woreczków  w  koszu  po  wykonaniu  wszystkich  rzutów.

• konkurencja  „Skok  w  dal  z  miejsca„

Zawodnicy  skaczą  kolejno  w  dal  z  miejsca  z  odbicia  obunóż. Pierwszy  zawodnik  skacze  z  linii  startu. Następni  z  miejsca, gdzie  wylądował  ich  poprzednik. Liczy  się  ostatni  ślad  zawodnika. O  wyniku  decyduje  łączna  długość  wszystkich  skoków.

• konkurencja  „Zbieranie  piłek„

Na  gwizdek  zostaje  rozsypanych  50  piłek  tenisowych. Rodzina  zbiera  je  i  wrzuca  do  kosza. O  wyniku  decyduje  czas  zebrania  wszystkich  piłek.

• konkurencja  „Wyścig  trójek  z  obręczą„

Dziecko  stoi  wewnątrz  obręczy   zaś  rodzice  na  zewnątrz. Wszyscy  trzymają  obręcz  na  wysokości  bioder. Na  sygnał  biegną  do  półmetka, obiegają  stojak  i  wracają  z  powrotem  do  linii  startu. wygrywa  drużyna, która  wykona  zadanie  najszybciej.

• konkurencja „Kto dalej pobiegnie” – rodzic rzuca piłkę do góry przed siebie, a dziecko     biegnie do momentu, aż piłka dotknie ziemi.

• konkurencja „Bieg z piłką” - rodzic i dziecko idą do wyznaczonego celu, trzymając pomiędzy swoimi brzuchami balonik.