• Informacje ogólne

• Statut jednostki dostępny jest w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00
          Organem prowadzącym jest Gmina Bukowno.
          Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie.

Organizacja i sprawowane funkcje:

Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Władysława Stanisława Reymonta  w Bukownie utworzona została Uchwałą nr XLVII/318/2017 Rady Miejskiej w Bukownie z dnia 29 sierpnia 2017 r.

Realizacja zadań Szkoły Podstawowej:

1.    Szkoła realizuje cele i zadania określone w ustawach oraz przepisach wydanych na ich podstawie koncentruje się na prowadzeniu działalności dydaktycznej , wychowawczej oraz opiekuńczej uwzględniając program wychowawczy, profilaktyki do potrzeb danego środowiska , a w szczególności:

• umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia określonego typu szkoły
          • kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie stosownie do warunków Szkoły i wieku uczniów
          • sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb i możliwości Szkoły
          • stwarza warunki do komplementarnego rozwoju uczniów, uwzględniając ich indywidualne zainteresowania i potrzeby, a także ich możliwości psychofizyczne.

2.    Wymienione zadania realizuje się poprzez:

• obowiązkowe zajęcia lekcyjne
          • zajęcia korekcyjno – wyrównawcze organizowane dla uczniów mających trudności w nauce oraz inne zajęcia wspomagające rozwój uczniów z zaburzeniami rozwojowymi
          • umożliwianie rozwijania zainteresowań uczniów
          • zapewnienie pomocy psychologiczno – pedagogicznej i logopedycznej uczniom
          • zapewnienie doradztwa zawodowego oraz zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia,
          • organizację współdziałania z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną,
          • organizację współdziałania i współpracy z rodzicami, opiekunami prawnymi w zakresie nauczania, wychowania i profilaktyki,

Szkoła realizuje także zadania opiekuńcze z uwzględnieniem obowiązujących przepisów BHP, w szczególności:

1)    zapewnienie opieki uczniom przebywającym w szkole podczas zajęć obowiązkowych, nadobowiązkowych i pozalekcyjnych – za bezpieczeństwo odpowiada nauczyciel prowadzący zajęcia,
          2)    omawianie  z uczniami regulaminów korzystania z pracowni przedmiotowych oraz sali gimnastycznej na początku każdego roku szkolnego,
          3)    organizowanie  dyżurów porządkowych w szkole w celu unikania
          sytuacji zagrażających bezpieczeństwu uczniów,
          4)    zapewnienie  opieki podczas zajęć poza terenem Szkoły,
          5)    stosowanie oprogramowania zabezpieczającego przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla prawidłowego rozwoju uczniów.

Struktura własnościowa i majątek.

Decyzją z dnia 26 listopada 2008r. Burmistrz Miasta  Bukowno przekazał w nieodpłatny trwały zarząd nieruchomość gruntową o łącznej powierzchni 0,3259 ha położonej w Bukownie przy ul. Sławkowskiej 133, stanowiącej działkę nr 501 o powierzchni 0,2642ha objętej KW nr  40124, działkę nr 502/1o powierzchni 0,0357 ha, objętej KW nr 44739oraz działkę nr 499/5 o 0,0260 ha, objętej KW nr 24028. Nieruchomość powyższa zabudowana jest budynkami: szkoły, sali gimnastycznej i placem rekreacyjnym.
          Burmistrz Miasta Bukowno udzielił Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie pełnomocnictwa do jednoosobowego działania w sprawach związanych z funkcjonowaniem i bieżącą działalnością statutową Szkoły.